Сабақтың тақырыбы Есептеуіш техниканың даму тарихы



жүктеу 26,51 Kb.
бет1/2
Дата14.09.2022
өлшемі26,51 Kb.
#39246
түріСабақ
  1   2
1 Информатика 6 сынып Есептеу құрылғыларының даму тарихы сабақ жоспары


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:


«Компьютерлік жүйелер мен желілер»

Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Қатысушылар саны:



Сынып: 6

Қатыспағандар:




Сабақтың тақырыбы

Есептеуіш техниканың даму тарихы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.1.1 есептеу техникасының дамуының тарихы мен перспективасы жөнінде әңгімелеу

Сабақтың мақсаты

-есептеу техникасының даму тариухын білу
-компьютер буындарының негізгі сипаттамаларын білу
-есептеу техникалырының даму перспективасын болжамдайды

Бағалау критерийлері

Білім:
- есептеу техникаларының даму кезендерін анықтау;
Түсінік:
- компьютерлердің әр буындарының артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау;

Тілдік мақсаты



Пән бойынша оқудың мақсаты:
Оқушылар:

  • Есептеу техниканың даму кезеңдерін атай алады;

  • ЭЕМ буындарының қасиеттерін сипаттай алады;

Оқудың тілдік мақсаты:
Оқушылар:

  • Есептеу техниканың даму қажеттілігін түсіндіре алады;

Пәнге тән лексика мен терминология:

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық, тиімді байланысқа түсу дағдыларын білім беру, нақтылап айтқанда, жұптық және топтық жұмыс арқылы дамыту.

Пәнаралық байланыстар

ЭЕМ – ның даму кезеңдерін сипаттаған кезде тарихпен байланысты
ЭЕМ-дың элементтік базасын сипаттаған кезде физикамен байланысты

Бастапқы білім

Оқушыларға 5-ші сыныптап компьютердің құрылғылары және олардың тағайындалуы туралы, «эргономика» түсінігі және информатика кабинетіндегі қауіпсіздік техникасы мен тәртіп ережелері белгілі



Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақ кезеңдері

Сабақ кезеңдері

Сабақтың басы
0-2 мин
3-5 мин

6-7 мин


Оқушылармен амандасу.
Мұғалім оқушыларға шеңбер құрып, компьютермен жұмыс істеген кезде эргономикалық шарттарды есепке алу қажеттелігін және қауіпсіздік техника ережелерін атап шығуды ұсынады.

Мұғалім оқушыларға мәселелі сұрақ қояды «адамзатқа қандай мехникалық және электромеханикалық құрылғылар әсер етті және қалай?».


Оқушылар әртүрлі құрылғыларды есептегіщ, калькулятор, компьютер, роботтар және т.б. атап, олардың адамзатқа қалай әсер еткенін айтып өтеді.

Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын анықтауды ұсынады.


Оқушыларды тыңдап, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтады.



Презентация. Слайд 1, 2



Сабақтың ортасы
8-20 мин
21-27 мин
27-34 мин

Мұғалім оқушыларға дәптерлеріне жапсыру және толтыру үшін №1,2,3 карточкаларын таратады және келесі бағалау үшін карточкаларда қандай ақпарат жазу керек екенін түсіндіреді.
Мұғалім есептеу техниканың даму тарихын көрсетіп, оқушыларға карточкаларды толтыру үшін уақыт береді.

Сабақтың осы кезеңін бағалауды оқушылар арасында ұйымдастырады.


Мұғалім оқушыларды топтарға бөледі (4 топ құрған дұрыс болады) және ЭЕМ буындары бар №4 карточканы өз бетімен толтыруды ұсынады (1топ-1 буын, 2топ-2буын және т.с.с.).


Мұғалім әр топқа тақтаға шығу мүмкіндігін беріп, басқа топтарға айтылатын ақпаратты жазып алуды ұсынады.



Қосымша 1.1.

Презентация. Слайд 4-17


Қосымша ресурстар: ЭЕМ даму тарихы.


https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/esepteuish-texnikanyng-damu-tarixy

https://www.youtube.com/watch?v=rG7TwdcWY_E&feature=youtu.be


ЭЕМ буындары.


https://www.youtube.com/watch?v=UplIq2RjnqQ
Қосымша 1.2., 1.3.

Сабақтың соңы
35-40 мин



Мұғалім ақпаратты ортақтандырып, жоғары дәрежелі сұрақтар қою арқылы сыныпты сабақ материалына сараптама жасауына әкеледі. .
Рефлексия

  1. Пайда болу кезектілігіне қарай есептеу техниканың құрылғыларын атаңыз?

  2. ЭЕМ буындарын атаңыз және олардың негізгі қасиеттерін?

  3. Қандай технологиялар немесе құрылғыларды сіз болашақтағы көресіз?

Презентация слайд 8




жүктеу 26,51 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.g.engime.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау